Brak wyników

Temat , Ekwipunek

2 marca 2022

NR 8 (Luty 2022)

Klejnoty królowej Electry

0 948

Electra to był mój rower marzeń. Ścigałam się już na MTB i kupowałam coraz to lżejsze komponenty, by być szybszą i lepszą, a i tak przeglądałam zdjęcia kolorowych beach cruiserów z banderą amerykańskiej Electry. Ten rower wyznaczał styl całkowicie odmienny od tego, do czego przyzwyczaiło mnie wychowanie w PRL-u. Nikt w mojej okolicy na takim nie jeździł i moja hippisowska dusza bardzo tego pojazdu pragnęła. Przez kolejne lata mania prędkości zdominowała mój kolarski świat i zapomniałam o swoim studenckim marzeniu. Ale oto Electra powraca do mnie jak bumerang wraz z całym arsenałem dodatków, które 20 lat temu wołały do mnie z kart zagranicznych pism, i jest gotowa, by pokolorować trochę nasze nastroje.


Doceniamy pomysł na nową Electrę. Zamiast niezliczonej ilości wersji kolorystycznych tych samych modeli okazuje się sprytniejsza i umożliwia daleko szerszą personalizację niż dotychczas. Tu przywołaliśmy tylko czubeczek z czubka góry lodowej asortymentu specjalnie przygotowanego dla rowerów Electra. Zainspiruj się nimi, a potem sam zagłęb się w odmęty różnorakich opcji.

 

 

Może Cię zaciekawić również test Electry Townie GO! 7D EQ

 

 

 

Frędzle na kierownicę 
Electra Handlebar Streamers

Cena: 49,00 zł

Tutaj brakuje mi trochę wyboru (no bo gdzie tęczowe?), ale frędzle to absolutny mus, jeśli chce się poczuć prawdziwym użytkownikiem Electry! Wykonane z miękkiego tworzywa, stanowią dodatkowy element roweru odbijający światło, dzięki czemu można się poczuć jeszcze bezpieczniej i pasują do wszystkich standardowych chwytów po usunięciu zaślepiającego korka.
 

 

 

 

 

Trąbka 
Electra Bugle Horn

Cena: 79,00 zł


Łatwa do zamontowania na każdej kierownicy, również szosowej czy MTB, dzięki plastikowej obejmie z silikonowym paskiem. Idealna do straszenia pieszych na ścieżce rowerowej lub oznajmiania kolegom, że jest się już pod blokiem. Metalowa trąbka i gumowa gruszka generują łagodny, choć głęboki ton sygnału dźwiękowego. Kolory jak z amerykańskiej ilustracji z lat 50. XX w. idealnie pasują do Electry Townie GO, która, mimo że otrzymała elektryczne wspomaganie, nie straciła nic ze swojego kwiecistego stylu.
 

 

 

 

Torby i koszyki

Jeśli ma się dodatkowe wspomaganie, nie trzeba rezygnować z ładunku. Wśród akcesoriów do Electry znaleźć można wiele rozwiązań do przechowywania i przewożenia bagażu, począwszy od małych toreb montowanych na górnej rurze, mniejsze i większe torby na kierownicę, kosze, po duże torby montowane na bagażniku. Asortyment jest szeroki, a wybór kolorów począwszy od stonowanych szarych po barwy rodem z przedszkolnej tablicy ogłoszeń. Wiele z nich można dobrać do siebie, tak że stworzą spójny komplet.

 

 

 

Torba na kierownicę z rzepami 
Electra Miami

Cena: 139,00 zł
 

 

 

 

 

Torba na telefon 
Electra Miami

Cena: 179,00 zł
 

 

 

 

 

Torba podsiodłowa 
Electra Miami

Cena: 139,00 zł
 

 

 

 

 

Skrzynka 
Electra Wooden MIK Rear Bike Crate

Cena: 569,00 zł


Spora, bo niemalże formatu kartki A3, o wysokości 15 cm, i droga, ale wrażenie bezcenne. Przystosowana do montażu na tylnym bagażniku, może udźwignąć do 10 kg.
 

 

 

 

 

Electra Doodles Cylinder Handlebar Bag
Cena: 179,00 zł


Praktyczna i odporna na warunki zewnętrzne torba na kierownicę w gravelowym stylu. Wodoodporne zamki, standardowe uchwyty pasujące do każdej kierownicy, pętla do zamontowania lampki oraz wewnętrzna kieszeń na telefon sprawiają, że mimo jasnej barwy może się stać ulubioną torbą miejskiego podróżnika.
 

 

 

 

 

Małe akcesoria

Chwyty 
Electra Hand-Stitched Long Grip

Cena: od 41,00 zł


Pasujące do standardowych kierownic, łatwe w montażu chwyty od Electry: kolorowe, czarne, ergonomiczne z dodatkowym podparciem dłoni lub proste. Wybraliśmy skórzane z charakterystycznym grubym szyciem.
 


 

 

 

Lampa 
Electra Retro Headlight

Cena: 249,00 zł


Lampa w retro stylu zasilana bateriami AAA, do zamontowania na koronie widelca. Lampa posiada wskaźnik niskiego stanu baterii.
 


 

 

 

Dzwonki 
Cena: 69,00–119,00 zł


Począwszy od wielkich dzwonków z jednorożcem lub kuflem piwa po subtelne dzwoneczki z systemem mocowania, który umożliwia montaż pod prawą lub lewą dłoń.
 

 

 

 

 

Lusterko 
Electra Bar End Mirror


Lusterko pasujące do chwytów Electra z zaciskiem na śrubę. Powierzchnia lusterka 10×6 cm umieszczona jest na dziesięciocentymetrowym wysięgniku.
 

 

 

 

 

Kask 
Electra Lifestyle Lux Cool Cat Helmet

Cena: 399,00 zł


Bez systemu MIPS, za to z kotem na czaszy, wykonany z amortyzującej uderzenia pianki EPS (czyli wszechobecnego w kaskach styropianu), z wygodnym magnetycznym zapięciem Fidlock.
 

 

 

 

 

Tylny bagażnik 
Electra Townie GO! 5I MIK

Cena: 495,00 zł


Aluminiowy tylny bagażnik na 26-calowe koło Electry oferowany jest w sześciu kolorach, a przewiezie do 25 kg ładunku. System mocowania MIK zapewnia bezpieczeństwo i integrację rozwiązań, na przykład możliwość montażu drewnianej skrzynki prezentowanej na stronie obok lub torby.
 Poza zaprezentowanymi akcesoriami w ofercie znajdują się także błotniki, kierownice, kaski, pedały i specjalne pasujące do całości siodełka czy opony. Po więcej sięgnij na electra.trekbikes.com/pl/pl_PL

 

Przypisy