Brak wyników

Temat

10 lutego 2022

Porsche kupuje udziały producenta silników elektrycznych Fazua

0 601

Czy już wkrótce złoto-czerwono-czarny herb z klaczą i jelenimi rogami będzie zdobił rowerowe silniki elektryczne FAZUA? Bardzo prawdopodobne, gdyż Porshce wykupiło właśnie część udziałów w firmie FAZUA - producenta innowacyjnych kompaktowych napędów do rowerów elektrycznych i można uznać to za ważny kamień milowy w historii obu firm.

 

W kierunku dalszego wzrostu

W styczniu tego roku 20 % udziałów w firmie FAZUA GmbH nabył nie kto inny, jak znany producent samochodów Porsche AG. Umowa zawiera również opcję nabycia wystarczającej liczby udziałów, aby Porsche mogło całkowicie przejąć firmę FAZUA.  

"Ta inwestycja Porsche daje dużego kopa i napędzi pozytywny rozwój firmy FAZUA. Wspólnie wciskamy pedał gazu do dechy, aby rozwinąć naszą wizję 'lepszej jazdy'" - mówią prezesi FAZUA.  

 

 

 

 

Założona w 2013 roku firma jest pionierem w dziedzinie lekkiej, kompaktowej technologii napędowej. Ponad 40 największych marek rowerowych polega na napędach FAZUA, których technologia ustanowiła na rynku kategorię "lekkich rowerów elektrycznych". Firma z siedzibą w Ottobrunn koło Monachium zatrudnia obecnie ponad 100 osób. Producent jednostek napędowych znany jest z tego, że przełamuje realia rynkowe i wytycza nowe ścieżki rozwoju - przy czym na pierwszym miejscu stawia zawsze design i wydajność.  

 

 

 

 

Również dla Porsche ten ruch stanowi konsekwentny impuls w ich strategii e-mobilności. W 2019 r. odbyła się premiera Taycana, pierwszego w historii marki w pełni elektrycznego samochodu sportowego. Prawie 40 procent wszystkich pojazdów Porsche sprzedanych w Europie w 2021 roku stanowiły hybrydy typu plug-in lub samochody w pełni elektryczne. Na całym świecie segment ten stanowił prawie 25 procent.  

 

Teraz producent samochodów sportowych ze Stuttgartu zamierza wykorzystać swoje elektryczne doświadczenie na obiecującym i szybko rozwijającym się rynku rowerów elektrycznych.

 

 

 

 

 

FAZUA, [fà]-[zuà]! - po bawarsku: Rusz się / w drogę! 


Niemiecka firma FAZUA GmbH została założona w 2013 roku napędzana wizją kształtowania nowej kultury rowerowej z minimalistycznymi, intuicyjnymi produktami, które gwarantują wyjątkowo naturalną jazdę - a tym samym promują najbardziej zrównoważoną formę mobilności w naszym społeczeństwie. Dziś ponad 40 renomowanych marek zaufało pionierskiej technologii FAZUA. Systemy napędowe są opracowywane, projektowane i produkowane przez młody zespół w siedzibie głównej w Ottobrunn koło Monachium. 

 

Przypisy