Brak wyników

Temat , Rower

24 czerwca 2021

Pierwsze wrażenia z jazdy na Specialized TURBO LEVO PRO

0 590

Specialized TURBO LEVO PRO z nowym silnikiem Turbo Full Power 2.2 i wyświetlaczem MasterMind Turbo Control Unit (TCU) to mulet (29/27,5”) o skoku 160/150 mm. Przez kilka godzin miałem przyjemność ujeżdżać jedyny, jak na razie, egzemplarz dostępny dla mediów w naszej części Europy!

 

Geometria, zawieszenie i opony

Rower reklamowany jest jako bardziej bikeparkowa wersja Levo i faktycznie jest go więcej. Geometria podawana jest jak w modelach DH według zasięgu ramy. Ja jeździłem na S4 i choć to środkowy z sześciu rozmiarów to rower wydawał się dość rozległy choć bardzo niski, można się zgubić sadząc rozmiar tylko po wysunięciu sztycy. W moim wypadku dla właściwego wysunięcia dobre 15 cm nieruchomej części wystawało powyżej kołnierza. To może mieć wpływ przy dopasowaniu sprzętu dla dużych riderow, bo długość sztycy jest ograniczona. Geometria pozostaje konserwatywna i Spec nie odkrywa jej antypodów. Kierujący nie jest rozwieszony pomiędzy kierownica a siodełkiem Siedzi się wysoko i jeszcze bardziej w rowerze niż wcześniej i dzięki temu bardzo charakterystyczna cecha, jaką jest bardzo mocne wkręcanie się w zakręty, jest silnie wyeksponowana.

W sumie to po przejechaniu OSów Enduro Joy Ride Festiwal w Kluszkowcach z bardzo ciasnymi nawrotami, luźną nawierzchnią i śliskim pyłem, właśnie to rzuciło mi się w oczy najbardziej. Większą w tym rolę niż geometria odgrywa wielkość koła. Muleta czuć z daleka! Zacieśnianie skrętów i skłonność do wariactw ma we krwi i to się może podobać bardzo.

 

Nowe Levo nie najgorzej radzi sobie w terenie z wielkimi głazami bezładnie rzuconymi jeden na drugi, ale muszę napisać, że znam konstrukcje lepsze. Odchodzi konkurencji w kiepsko zaznaczonych bandach, a zwłaszcza w zakrętach o odwróconym nachyleniu (off camber). To po czę...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy