Brak wyników

Rower

24 października 2022

NR 10 (Październik 2022)

KTM Macina Style 710

0 361

Wrażenia z jazdy 

Wskakując za kierownicę, od razu czuć, że rower jest bardzo komfortowy. Siodełko raczej przypomina fotel na jakim można się pohuśtać niczym zawodowy kierowca autokaru, ponieważ z ramą łączy je amortyzowana sztyca.
Z jednej strony, faktycznie zapewnia to dodatkowy komfort, chociaż z uwagi na pantografową konstrukcję przy ugięciu siodło odchyla się nieco do tyłu, powodując wrażenie oddalania się od kierownicy. Trzeba się przyzwyczaić, ale komfort wygrywa. W rowerze zastosowano system wspomagania od Boscha z silnikiem o mocy 85 Nm i baterią 750 Wh. Daje to świetne właściwości wspomagania z dużym zasięgiem, jeżeli tylko nie nadużywa się trybu Turbo. Przy tak mocnym silniku faktyczna potrzeba użycia go zdarza się rzadko, a do normalnej jazdy wystarcza któryś z pozostałych trybów Eco, Tour lub EMTB. Każdy z nich (z wyjątkiem EMTB) możemy dodatkowo przy pomocy aplikacji eBike Flow dostroić do własnych preferencji, zmieniając parametry wspomagania. Fajnie, że Bosch daje nam możliwość „pogrzebania” w ustawieniach, ale tryby fabryczne są odpowiednio dobrane i spokojnie możemy polegać wyłącznie na nich. Tryb EMTB dynamicznie dopasowuje parametry wspomagania do bardzo szybko zmieniających się warunków jazdy. 
W swoich założeniach przeznaczony jest do zaawansowanej jazdy terenowej, jednak równie dobrze sprawdza się w jeździe rekreacyjnej lub turystycznej. Z jednej strony oszczędza zużycie energii, a z drugiej dodaje więcej mocy, gdy jest ona wymagana. Manetka zmiany trybów zamontowana na kierownicy jest wygodna i intuicyjna. Oprócz wspomagania możemy też bez odrywania ręki od kierownicy włączyć oświetlenie i dodatkowo zmieniać natężenie światła przedniej lampki. Zupełnie jak w samochodzie mamy światła „krótkie” i „długie”. Słabsze całkiem dobrze oświetla drogę, a dodatkowo snop jest „obcięty” w górnej części i nie powoduje oślepiania. Tryb mocniejszy ma moc 170 luxów i świetnie oświetla wszystko daleko przed nami. 
Macina Style wyposażona jest w najnowszy system wspomagania Bosch Smart System, do którego producent stworzył nową apliację eBike Flow, dzięki której rower połączony z telefonem zyskuje dodatkowe funkcje. Jedną z nich jest możliwość zabezpiecze...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy