Brak wyników

Rower

2 lipca 2024

NR 14 (Czerwiec 2024)

Co łączy, co dzieli rowery TREK Rail, Powerfly, Powerfly FS

0 19

Rowery elektryczne Rail i Powerfly to elektryki, które jednak stanowią osobne grupy stworzone tak, aby każdy zwolennik e-maszyn mógł wybrać pasujący mu styl jazdy, od bardzo agresywnej jazdy enduro, po wycieczki z sakwą u boku.

Rail to górski e-bike dla osób wymagających wrażeń w górskim terenie. Jest produkowany w dwóch wersjach ram: z włókna węglowego OCLV Mountain oraz z aluminiową Alpha Platinum. 
Oba wyposażone w skok zawieszenia 160 mm przód oraz 320 mm tył. Rowery posiadają sztycę Drop Line, czyli rurę podsiodłową ruchomą, sterowaną z manetki przy kierownicy, która usprawnia poruszanie się w trudnych technicznie zjazdach. W generacji czwartej tego roweru rama została udoskonalona o większy rozstaw, który zapewnia konkretną stabilność na szlaku, a zawieszenie i pozostałe komponenty są gotowe na najbrutalniejsze trasy enduro. Rower został wyposażony w zintegrowany wymienny akumulator RIB (ang. Removable Integrated Battery). Potężny silnik Bosch Performance Line CX z inteligentnym systemem wspomagającym do prędkości 25 km/h i akumulatorem o pojemności 750 Wh.
Dla wytrawnych riderów, w modelach topowych, takich jak Rail 9.9, zamontowano nowy silnik Bosch z limitowanej edycji Performance Line CXR w magnezowej obudowie minimalizującej wagę. Silnik daje lepsze przyspieszenie i wydłużone wspomaganie o mocy 85 Nm i maksy­malnym wspomaganiu do 32 km/h (w UE, Azji i Pacyfiku do 25 km/h) w przeciwieństwie do modeli niższych. Dodatkowo rower został wyposażony w nową manetkę Mini Remote, Smart system oraz wyświetlacz sterowania z Bluetooth wbudowanym w ramę.
Powerfly FS to elektryczny rower górski full suspension z ramą wykonaną z Aluminium Alpha Platinium gotowy na trudny szlak. O nieco łagodniejszym skoku w porównaniu do modelu Rail. Jego zawieszenie to widelec przedni o skoku 120 mm i dumper o skoku 100 mm, co zdecydowanie wystarcza, aby naprawdę dobrze i agresywnie jeździć na tym rowerze.

  • Rama: Alpha Platinum Aluminium, zakrzywiona rura górna, zintegrowany wymienny akumulator RIB (ang. Removable Integrated Battery), zwężana gł...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy