Brak wyników

Najnowsze

17 marca 2020

Canyon Spectral:ON 2020

101

Canyon kontynuuje swoją elektryczną ofensywę, niespełna tydzień po premierze Neurona:ON, prezentuje drugą już generację modelu do cięższych zastosowań a mianowicie Spectral:ON. Nie jest to kosmetyczny lifting polegający na ukryciu baterii, a zupełnie nowa platforma. Ze pierwszej generacji został tylko mieszany rozmiar kół. 


Przedni trójkąt wykonany jest z carbonu M098 a w dolnej rurze ukryto baterię Shimano BT-8035 o pojemności 504 Wh. Tylny wahacz to w całości konstrukcja z aluminium 6061. Skok tylnego koła to 150 milimetrów tak samo jak przednich widelców.Silnik to sprawdzony i obecny od kilku lat na rynku Shimano STEPS E8000. 


Zachowano znany z pierwszej generacji Spectrala mieszany rozmiar kół. Przód to 29 x 2.5 WT, tył 27,5 x 2.6. Wszystkie Spectrale wyposażone będą w opony Maxxis Minion DHF i DHR II Z tyłu w oplocie EXO z przodu i EXO+ z tyłu. 

Tak jak w przypadku Neurona, wykorzystano kompozytową osłonę chroniącą silnik i customowy chainring. Korby mają długość 165 mm. 

Obok przycisku aktywacji systemu znajduje się chronione zaślepką gniazko ładowania USB-C. 
 

Nowością jest węglowa zintegrowana z mostkiem kierownica CP0012 z serii komponentów ON. Ma ona szerokość 780 mm i wyprzedzeniem odpowiada 50 milimetrowemu wspornikowi. Pozwala też na wewnętrzne poprowadzenie okablowania. Spectral:ON 2020 będzie dostępny w 4 wersjach wyposażenia w tym jednem damskiej. Wyróżniać się ona będzie innym siodełkiem i kolorem ramy. 


 

 Pierwszą generację Spectrala testowaliśmy w wydaniu 1/2019 magazynu Rowery Elektryczne. Test znajdziecie tutaj

Przypisy