Brak wyników

Najnowsze

10 marca 2020

Canyon Neuron:ON 2020

91

Canyon, który jest jednym z liderów sprzedaży bezpośredniej zaprezentował dzisiaj odświeżony model swojej trailówki wspomaganej elektrycznie. 
Najbardziej widoczne zmiany to zintegrowana bateria, ale modyfikacji jest dużo więcej. Wracając ze słonecznej Barcelony dzielimy się z Wami szczegółami dotyczącymi nowego Neurona:ON. 


Zintegrowanie baterii w dolnej rurze to nie tylko bardziej estetyczny wygląd ale jak tłumaczą w Canyonie również zwiększona sztywność boczna i obniżony środek ciężkości. Sercem Neurona jest sprawdzony napęd Shimano STEPS E8000 zasilany baterią Shimano o pojemności 504 Wh. Uwagę zwraca również zmiana pozycji dampera z pionowej na poziomą. Jak powiedzieli nam product managerowie Canyona, kinematyka zawieszenia zależy od rozmiaru ramy - w mniejszych rozmiarach krzywa ugięcia jest dużo bardziej liniowa, aby lżejsi riderzy mieli większy zakres regulacji nastawów tylnego zawieszenia. 

Silnik chroniony jest od spodu zaprojektowaną od podstaw przez Canyona osłoną z tworzywa wzmacnianego włóknem szklanym. W nowym modelu zastosowano komponenty dedykowanej elektrykom serii ON. Konstrukcja kierownicy i mostka umożliwia wewnętrzne poprowadzenie okablowania a siodełko ma podniesioną tylną część aby zapewnić wsparcie na bardzo stromych podjazdach. O to aby łańcuch spoczywał na zębatce dba customowy chainguide. 

Nowością jest również umieszczony na górnej rurze przycisk włączania systemu wraz z gniazdem USB-C pozwalającym na ładowanie smartfona, GPSa lub lampki z baterii roweru. 
Geometria nie przeszła wielkich zmian, kąt rury podsiodłowej wynosi teraz 75° dla rozmiarów XS i S oraz 74,5° dla rozmiarów M, L i XL. W zależności od rozmiaru ramy dobierany jest również rozmiar kół. 
Rozmiary XS i S toczą się na kołach 27.5" pozostałe korzystają z kół 29". Canyon stosuje opony o szerokości 2.6 cala. Również wartość skoku zależy od rozmiaru, w XS i S skok tylnego wahacza to 125 mm i parowany jest z 120 mm widelcem. W większych rozmiarach to 130 mm z przodu i z tyłu. 

W sprzedaży dostępne będą 4 wersje wyposażeniowe w tym jedna wersja przeznaczona dla kobiet. Ceny startują od 3599 € czyli 15 999 zł.  


Poprzednią generację Neurona:ON testowaliśmy w wydaniu specjalnym 1/2019 Rowerów Elektrycznych. Znajdziecie go tutaj

Przypisy